+38 (066) 799-43-53 +38 (098) 087-87-47
Читати українською Читать на русском

З ким залишаться проживати діти після розірвання  шлюбу?

Найголовнішим питанням, яке вирішується під час розірвання шлюбу між подружжям, це з ким залишаться проживати їхні спільні діти. Добре коли батьки ще до припинення своїх шлюбних відносин добровільно дійдуть згоди щодо м’ясця проживання дітей. Але часто за маленьких чад іде справжня війна між їхніми батьками.

 

Законодавство чітко не вказує з ким повинні залишатися проживати діти після розірвання шлюбу – з матір’ю чи з батьком. В кожному конкретному випадку питання вирішується індивідуально, з врахуванням всіх обставин та обов’язково з врахуванням інтересів дітей. Інтереси дитини та згода дитини не є поняттями тотожними. Інтереси – це умови, які найкращим чином впливають на розвиток та виховання дитини. Наприклад: належні умови проживання, наявність матеріального забезпечення, наявність належного виховання, тощо. Згода – це власна думка дитини з приводу того, з ким із батьків вона хоче залишитися проживати. При вирішення спору щодо місця проживання дітей, згода в останніх запитується, якщо вони досягли десятирічного віку. Починаючи з чотирнадцяти років діти самостійно вирішують з ким із батьків вони будуть проживати.

Практика склалася так, що в основному суди залишають дітей проживати з матір’ю. Головне щоб остання не була залежна від алкоголю чи наркотиків, не мала важких психічних захворювань, небезпечних для оточуючих, не вела аморального способу життя та належним чином займалася доглядом за малечею.

Українське та міжнародне законодавство, а також моральні принципи суспільства захищають зв’язок матері та дитини, особливо в ранньому віці. Розірвання такого зв’язку завжди завдає шкоди психіці дитини. Тому, розлучати дитину з матір’ю можуть лише при виключних обставинах, тобто, коли проживання з нею буде тільки шкодити дитині.

Отже, справи щодо визначення місця проживання дітей мають індивідуальний характер відносно кожного конкретного випадку. Для того, щоб прийняти справедливе рішення в інтересах дітей суд досліджує багато доказів: характеризуючі дані кожного з батьків, наявність у них самостійних доходів, прихильність дітей до своїх батьків, наявність належних умов для проживання, участь батьків у вихованні дітей, тощо. До того ж, суд має право залучати для допомоги дитячих психологів та орган опіки і піклування, які надають власні висновки.

Якщо ж, ніхто з батьків не може забезпечити дітям належних умов для виховання та розвитку, дітей можуть передати на виховання бабі, дідові або іншим родичам. Якщо інших родичів не має, то діти передаються під опіку органу опіки та піклування (дитячий будинок).

Таким чином, війна за місце проживання дітей найбільше шкодить самим дітям, які ще можуть не розуміти, чому їм доводиться обирати між батьками, котрих вони однаково люблять.

При вирішенні питання, з ким будуть проживати спільні діти після розлучення, батькам слід керуватися не власними амбіціями, а інтересами самих дітей.

Коли вже так сталося, що хтось із батьків виграв судову справу щодо місця проживання власних дітей, то це ще не кінець світу для іншого з батьків.

Визначення місця проживання дитини не є позбавленням батьківських прав. Тобто, той з батьків, хто проживатиме окремо має таке ж саме право бачитися з дітьми  приймати участь у їх вихованні, їздити з дітьми на оздоровлення та відпочинок тощо. Якщо не вдається досягнути згоди щодо побачень з дітьми, то орган опіки та піклування може винести рішення, яким встановить час який діти проводитимуть з кожним із батьків.

Для отримання більш детальної інформації стосовно конкретно Вашої ситуації, краще всього звернутися до спеціалістів. Найкращим онлайн - сервісом, в якому можна отримати безкоштовну консультацію від провідних адвокатів в галузі сімейних відносин, являється БЮРО РОЗЛУЧЕНЬ.

ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ  БЕЗКОШТОВНО