+38 (066) 799-43-53 +38 (098) 087-87-47
Читати українською Читать на русском

ЩО ТАКЕ РОЗЛУЧЕННЯ АБО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ?

Розлученням або розірванням шлюбу називають припинення шлюбних відносин між подружжям, інформація про що вноситься до офіційного реєстру з одночасним анулюванням існуючого свідоцтва про шлюб (одруження).

Перебування в шлюбі є правом кожної особи і ніхто її не може примушувати до шлюбних відносин.

В залежності від обставин, розірвання шлюбу може проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану (далі по тексту - РАЦС), або ж розлучення відбувається за  рішенням суду.

Внесення відомостей про розлучення до офіційного реєстру, а також до паспорта осіб, які розвелися проводиться органами РАЦС. У випадку розлучення в судовому порядку, суд надсилає копію рішення про розірвання шлюбу до органу РАЦС, що є підставою для внесення останнім відповідних змін. 

 

Отже, саме по собі фактичне припинення шлюбних відносин (стали проживати окремо, припинили вести спільне господарство) ще не є розлученням. В таких випадках зберігаються спільні права та обов’язки подружжя: майно набуте одним з подружжя вважається спільним, батьком новонародженої дитини  вважається офіційний чоловік матері,  і т.д.

Якщо ж сторони вирішили більше не пов’язувати себе спільними правами та обов’язками, їм необхідно буде звернутися офіційно до органу РАЦС із заявою на розлучення, або ж подати позовну заяву про розірвання шлюбу до суду.

Таким чином, розлучення, або ж розірвання шлюбу це момент, з якого подружжя перестає набувати автоматично спільних прав та обов’язків. 

Також, це момент з якого подружжя починає розбиратися з розподілом між собою спільних прав та обов’язків набутих в шлюбі: визначаються, з ким будуть проживати спільні діти, хто і яку участь зобов’язаний приймати в їх вихованні та утриманні, як буде ділитися спільне майно і обов’язки по спільних боргах тощо.  

Сам процес розлучення не є складним та довгим і вимагає лише правильної підготовки юридичних документів, а також бажання розлучитися хоча б в одного з подружжя. Складнощі, в основному, виникають під час спорів пов’язаних з спільними дітьми та спільним майном.

Бюро розлучень -  це онлай-сервіс де Вам не лише підготують всі необхідні документи для розлучення, а й проконсультують з усіх питань, пов’язаних з розлученням. Ви отримаєте покрокові інструкції за якими діятиме та зможете максимально позитивно вирішити всі свої сімейні питання.