+38 (066) 799-43-53 +38 (098) 087-87-47
Читати українською Читать на русском

ПОЗОВНА ЗАЯВА

ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

 

Позовна заява про розірвання шлюбу – це письмовий документ який подається до суду одним з подружжя з метою розлучення.

В інтернеті дуже багато ресурсів де можна знайти зразок такої заяви на розлучення і попробувати самостійно її підготувати.

Однак, не думайте, що все так просто як здається.

Якщо викладення самого тексту заяви (обставин справи) не є складним, то передбачення та дотримання всіх процесуальних моментів вимагає наявність певних знань в області юриспруденції.

Визначення суду до якого подається заява про розірвання шлюбу

Насамперед, Вам потрібно буде вияснити до якого суду подається заява про розірвання шлюбу. За загальними правилами заява на розлучення подається до суду за місцем реєстрації відповідача, тобто іншого з подружжя.  Однак,  досить часто людина яка подає на розлучення, а в більшості випадків це роблять жінки на утриманні яких перебувають неповнолітні діти, не має можливості їхати на судове засідання за місцем проживання відповідача, якщо воно знаходиться, наприклад, в іншій області. В таких випадках чинне законодавсто дозволяє подавати заяву про розірвання шлюбу до суду за місцем реєстрації позивача (того хто подає таку заяву), за умови правильного обґрунтування своєї позиції та підтвердження її відповідними доказами. 

Документи, які потрібні для розлучення

Наступним питанням, яке постає при зверненні до суду з позовом про розірвання шлюбу, це які документи потрібні для розлучення. В усіх випадках обов’язково подається оригінал свідоцтва про шлюб (одруження), без нього позову не приймуть до розгляду. Але бувають випадки коли оригінал свідоцтва втрачено, або ж його не віддає другий з подружжя. Знову прийдеться самостійно шукати вихід з даної ситуації.

Сплата судового збору

Ще однією обов’язковою умовою прийняття судом позовної заяви про розірвання шлюбу є сплата судового збору тим, хто подає такий позов. Тобто, Ви повинні точно визначити скільки коштує розлучення та на який рахунок сплачувати кошти.

До того ж, може виникнути ще багато нестандартних ситуацій з яких потрібно буде самостійно шукати вихід. Наприклад відсутність достовірних відомостей про місце проживання іншого з подружжя, що прямо впливає на вибір суду до якого подавати позовну заяву на розлучення.

Крім процесуальних моментів, які вимагають певних юридичних знань під час розгляду справи можуть постати ще й інші. Як відомо, при вирішення питання щодо розірвання шлюбу між подружжям, суд обов’язково вирішує ще й питання з ким залишаться проживати діти після розірвання шлюбу. Добре, якщо ще до суду батьки між собою домовилися щодо місця проживання їхніх дітей. Та складною є ситуація коли кожен з подружжя хоче після розлучення залишити дітей з собою. В таких випадках кожній із сторін потрібно доводити відповідними доказами та переконувати суд, чому саме з нею мають залишитися діти.  Погодьтеся питання не з дрібних, порівняно з попередніми, і потребує серйозного підходу, що без юридичних знань зробити буде важко.

А ще ж не забувайте, що подача заяви на розлучення це вже перший крок до розподілу всіх сімейних прав та обов’язків. З цього часу, постануть питання розподілу майна набутого в шлюбі, розподілу кредитних зобов’язань, вирішення аліментних відносин і т.д. Тому подаючи позовну заяву про розірвання шлюбу, бажано зазирнути на декілька кроків вперед і бути готовим до будь яких обставин.

Не маючи досвіду в таких справах та знань в юриспруденції людині важко буде правильно захистити себе в усіх сімейних спорах. Також, необхідно врахувати, що вирішувати особисті питання завжди складніше, адже вони викликають сильні емоції і не дають можливості холоднокровно приймати правильні рішення.

Отже,  для правильного написання позовної заяви на розірвання шлюбу краще звернутися до кваліфікованих спеціалістів.

Найкращим інтернет-ресурсом по підготовці позовної заяви про розірвання шлюбу є Бюро розлучень. Тут Ви отримаєте комплексний юридичний захист, який включає в себе: підготовку всіх документів на суд, надання реквізитів для сплати судового збору та покрокових інструкцій як правильно подати документи. До того ж, в комплекс юридичних послуг ще й входять необмежені юридичні консультації з сімейних питань, що дасть змогу повністю захистити себе.