+38 (066) 799-43-53 +38 (098) 087-87-47
Читати українською Читать на русском

 

   ЯК ПОДАТИ НА РОЗЛУЧЕННЯ?

Над тим як розлучитися або, правильніше кажучи, як і куди подати документи на розлучення  подружжя починає задумуватися коли шлюбні відносини заходять в глухий кут і подальше життя разом стає нестерпним.

Існує два способи розірвання шлюбу: в органах РАЦС або через суд.  Це не означає, що подружжя, чи хтось один із них, може на власний розсуд вибирати більш привабливий йому спосіб розлучення. Подавати на розлучення в РАЦС чи на суд, обумовлюється рядом певних обставин, які детально будуть описані в даній статті.

   РОЗЛУЧЕННЯ В ОРГАНАХ РАЦС

До органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу  має право подати подружжя за обов’язкової наявності всіх наступних умов:

  • у подружжя не має дітей;
  • кожен з подружжя в добровільному порядку подасть заяву на розлучення.

Якщо, хоч одна з умов відсутня, розлучення через органи РАЦС неможливе.

Оформлення такого розлучення відбувається органом державної реєстрації актів цивільного стану через місяць після подання відповідних заяв.

В тих випадках, коли хтось один із подружжя, яке не має дітей, хоче подати заяву на розірвання шлюбу, але, з певних причин не має такої можливості (перебування на службі, хвороба, тощо), його заяву може подати другий з подружжя. При цьому, заява відсутньої особи повинна бути посвідчена нотаріусом, або особою прирівняною до нотаріуса, тобто уповноваженою вчиняти нотаріальні дії.

РОЗЛУЧЕННЯ ЧЕРЕЗ СУД

До суду із заявою про розірвання шлюбунеобхідно звертатися, якщо наявна хоча б одна з наступних обставин:

  • подружжя  має   дітей;
  • один із подружжя не бажає добровільно розлучатися.

Такі вимоги обумовлені тим, що при розлученні подружжя з дітьми, обов’язково вирішується питання, з ким із батьків останні залишаться проживати. Таке питання уповноважений вирішувати лише суд.

У випадку відсутності згоди одного з подружжя на розлучення, процес розірвання шлюбу також проходить в судовому порядку, де вислуховується думка обох сторін і приймається незалежне рішення. Ні чоловіка, ні дружину не можна примушувати до подружнього життя та подружніх відносин. Однак, якщо хтось один заперечує проти розірвання шлюбу і в подружжя є діти, то суд може дати сторонам термін для примирення до шести місяців. Це означає, що в справі оголошується перерва на визначений судом строк. Це робиться з метою збереження шлюбу, адже часто молоді люди роблять поспішні кроки подаючи на розлучення. Після спливу зазначеного терміну, якщо подружжя не примирилося і хоч один з них наполягає на розірванні шлюбу, суд їх розлучає.

Бувають випадки, коли обоє з подружжя бажають розірвати шлюб, але при цьому мають дітей. Тоді подружжя, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть вподальшому проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя буде брати той з батьків, хто проживатиме окремо, а також про участь кожного стосовно особистого виховання дітей.  Договір про розмір аліментів на дитину повинен бути нотаріально посвідчений.  Розірвання шлюбу проводиться судом  після спливу одного місяця від дня подання вказаної заяви. Даний спосіб розлучення є найменш поширеним, адже вимагає додаткових витрат на послуги нотаріуса та й добровільно визначитися з розміром аліментів на дітей подружжю вдається рідко.

Для проведення розлучення в судовому порядку, необхідно складати позовну заяву про розірвання шлюбу, яка повинна відповідати встановленим законодавством вимогам.

Для правильної підготовки такої заяви найкраще скористатися послугами онлайн-сервісу Бюро розлучень, яке спеціалізується на веденні судових справ по розлученню та стягненні аліментів. Великими перевагами даного сервісу є: супровід Вашої судової справи аж до винесення рішення судом, доступна вартість та гарантія якості наданих послуг.

СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ «БЮРО РОЗЛУЧЕНЬ»