+38 (066) 799-43-53 +38 (098) 087-87-47
Читати українською Читать на русском

Як подати на аліменти?

Якщо хтось з батьків не бажає добровільно приймати участь в утриманні власних дітей, то з нього підлягають стягненню аліменти в примусовому порядку.

В таких ситуаціях виникає запитання, як правильно подати на аліменти і що це означає.

Подати на аліменти  означає звернутися до державних установ, які  вирішать, в якому порядку та в якому розмірі стягувати з батька чи матері (в залежності хто ухиляється від утримання) аліменти на їхніх дітей, а потім самостійно з них такі аліменти будуть вираховувати.

Державним органом, який визначить розмір щомісячних аліментів, являється суд.  Саме він вивчає відносини, які склалися між батьками, враховує всі обставини та приймає справедливе рішення щодо розміру, форми аліментів та порядку їх сплати.

Щоб звернутися до суду Вам необхідно буде написати письмовий документ, що називається «позовна заява про стягнення аліментів». До форми та змісту зазначеного документу законодавством встановлюються певні вимоги. Документ складений неправильно, судом розглядатися не буде.

Подавати позов про стягнення аліментів, Ви маєте право до суду за місцем свого проживання. Адже, коли Ви самостійно доглядаєте за дитиною, а інший з батьків проживає в іншому місті, то їздити туди на судові засідання з дітьми чи залишати дітей на когось із знайомих буде складно.        

Після того, як суд постановить  рішення щодо стягнення аліментів, він видасть Вам виконавчий лист, тобто документ де буде зазначено з кого стягувати аліменти, кому їх перераховувати та в якому розмірі.

Наступним кроком, буде подання отриманого виконавчого листа до виконавчої служби за місце проживання боржника  – того з батьків з кого такі аліменти стягуватимуться. Для цього потрібно заповнити письмову заяву про прийняття виконавчого листа та долучити до такої заяви оригінал виконавчого документу. В заяві необхідно максимально вказувати відомі дані про боржника: місце офіційної та неофіційної роботи, місце фактичного проживання, ідентифікаційний номер, мобільний телефон та ін. Чим більше зазначите ідентифікаційних даних, тим ймовірніше буде знайти боржника та стягнути з нього аліменти.

Виконавча служба якраз являється тим державним органом, який буде примусово стягувати призначені аліменти. Дана служба наділена повноваженнями: вираховувати кошти із офіційної заробітної плати за місцем роботи боржника, арештовувати його майно та реалізувати для погашення аліментів, тощо. Тобто, державна виконавча служба буде контролювати виконання рішення суду боржником аж до досягнення дітьми повноліття.

Якщо ж боржник не реагує на повідомлення державної виконавчої служби,  остання може звертатися до суду з проханням заборонити виїзд такій особі з країни, або ж до міліції з проханням притягнути боржника до кримінальної відповідальності.

Подавати на аліменти можна незалежно від того, офіційно розлучені чи перебуваєте в шлюбі,  і незалежно від того, проживаєте разом чи окремо. Підставою для стягнення аліментів є факт ненадання батьком чи матір’ю матеріальної допомоги на утримання власних дітей.

Отже, якщо Ви вирішили подати на аліменти, розпочніть зі звернення до суду

Всі документи, необхідні для такого звернення, разом з покроковими інструкціями Ви можете отримати на нашому онлайн-сервісі Бюро розлучень. 

СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ «БЮРО РОЗЛУЧЕНЬ»