+38 (066) 799-43-53 +38 (098) 087-87-47
Читати українською Читать на русском

ДОЗВІЛ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН

 

Дуже часто виникає така ситуація, коли батьки дитини перебувають між собою в неприязних відносинах і безпричинно не дають один одному згоди на поїздки з дітьми за межі країни. Це створює великі проблеми у випадках запланованих поїздок на відпочинок, на якісь дитячі змагання, на лікування, тощо.

Законодавством України кожному гарантується право свободи в пересуванні, вільного вибору місця проживання та вільного залишення території нашої держави. Однак, діти до 16 років можуть виїжджати за кордон лише в супроводі або зі згоди обох батьків. Це покликано насамперед тим, щоб не допустити незаконного вивезення дитини одним із батьків без відома іншого. Після досягнення 16 років, дитина має право вільно залишати територію України без згоди власних батьків.

Отже, якщо Ви плануєте їхати з дітьми в іншу країну, заздалегідь подбайте про отримання дозволу від іншого з батьків. В добровільному порядку така згода оформляється в нотаріуса із зазначенням назви країни, до якої їхатиме дитина, та час перебування там.

Що робити, якщо чоловік (дружина) не дає  Вам дозволу на поїздку з дитиною за кордон?

В разі безпідставної відмови в наданні нотаріальної згоди одним із батьків, інший повинен звертатися до суду. Лише суд може постановити рішення про  надання дозволу на перетин кордону дитиною без згоди батька (матері), що є підставою для пропуску дитини на кордоні. Без нотаріальної згоди та без рішення суду, дитину разом із супроводжуючим дорослим прикордонники не пропустять та повернуть назад.  

Судовий розгляд такої справи може затягнутися на декілька місяців.  Також потрібно врахувати, що інша сторона по справі, не погодившись із винесеним рішенням суду, може оскаржувати його в апеляційній інстанції, що також забере трохи часу. Тому, займатися питанням щодо дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди іншого з батьків потрібно починати задовго до запланованої дати поїздки.

 Як подати до суду заяву про отримання згоди на виїзд дитини за кордон без згоди батька (матері)?

Позовна заява про надання дозволу на перетин кордону дитиною без згоди батька (матері) пишеться в письмовій формі та повинна відповідати встановленим законодавством вимогам. Без юридичних знань таку заяву підготувати непросто. До того ж, Вам необхідно буде зібрати документи, які будуть підтверджувати, що поїздка дійсно є необхідною для інтересів дитини та, що інший з батьків дійсно необґрунтовано відмовляється надавати таку згоду.

Для підготовки документів в суд, щодо отримання дозволу на поїздку з дитиною за кордон, краще звернутися до спеціалістів БЮРО РОЗЛУЧЕНЬ, яке займається сімейними питаннями. Тут Вам нададуть вичерпні юридичні  консультації з усіх питань, підготують онлайн всі необхідні документи та будуть супроводжувати Вашу справу аж до винесення судом рішення.

СКОРИСТАТИСЯ   ПОСЛУГАМИ   БЮРО   РОЗЛУЧЕНЬ!