+38 (066) 799-43-53 +38 (098) 087-87-47
Читати українською Читать на русском

Аліменти на повнолітню дитину, яка продовжує навчання

В даній статті ми розглянемо питання проте чи має право дитина, яка стала  повнолітньою (виповнилося 18 років) та продовжує навчання на утримання від батьків і, чи повинні батьки її утримувати.

Наше українське законодавство дійсно передбачає необхідність з боку батьків допомагати своїм повнолітнім дітям, якщо вони навчаються, але за наявності наступних умов.

Вимоги для отримання аліментів на дитину, яка продовжує навчатись 

Першою вимогою, що надає право дитині після досягнення 18 років на отримання аліментів від батьків є продовження нею навчання, і обов’язково  на стаціонарі.

Це пояснюється тим, що саме денна форма навчання з щоденним відвідуванням пар та підготовкою домашніх завдань вимагає від студента постійної зайнятості, що позбавляє змоги самостійно заробити собі на життя. Якщо, дитина навчається заочно, то вона не має права на аліменти від батьків, адже може ходити на роботу та заробляти на себе кошти.

Другою обов’язковою вимогою для стягнення з батьків аліментів є недосягнення дитиною 23 років. 

Вважається, що кожна особа до досягнення вказаного віку має можливість здобути спеціальність достатню для подальшого працевлаштування та отримання власного доходу.  Навчання після досягнення 23 років  є забаганкою людини та не вимагає від її батьків матеріального утримання.  

Третя умова утримання повнолітніх дітей, які продовжують навчання, передбачає наявність у батьків матеріальної можливості надавати таку допомогу.

Коли батьки не мають з певних причин доходів, або ж за станом здоров’я чи по віку є непрацездатними, то стягувати з них аліменти не можна. Якщо до повноліття батьки зобов’язані утримувати дітей за будь яких обставин, то повнолітніх дітей мають утримувати, лише за можливості. Це зумовлено насамперед тим, що після досягнення 18 років особа стає дорослою,  та має можливість сама себе утримувати.

Стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання в судовому порядку

 

Якщо, хтось з батьків має можливість, але ухиляється від утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, то аліменти з нього стягуються в судовому порядку.

Стягнуті аліменти є власністю дитини і використовуються нею на власний розсуд.

Із заявою про стягнення зазначених вище аліментів має право звертатися до суду власне сама повнолітня дитина, а також, в її інтересах, той з батьків із яким така дитина проживає.  

Підготовку документів по таких справах, бажано доручити спеціалістам із юридичними знаннями, які обґрунтують всі обставини та допоможуть зібрати відповідні докази.

Найкращим онлайн – сервісом по оформленню документів до суду  на стягнення аліментів є Бюро Розлучень, де Вам крім підготовки позовної заяви, нададуть покрокові інструкції щодо правильної подачі документів на суд, проведуть безкоштовні консультації з усіх питань та будуть вести справу аж до повного її вирішення.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ         ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ